Eleganckie sukienki do pracy

O tym, jaką sukienkę kobiety powinny zakładać do pracy decyduje  przede wszystkim zawód oraz zajmowane stanowisko. W niektórych zawodach można pozwolić sobie na więcej polotu, inne wymagają przestrzegania sztywnych reguł. Jeśli pracujemy np. w branży artystycznej, można pozwolić sobie na większe szaleństwo w doborze ubioru, niż pracując przykładowo jako bizneswoman w dużej, poważnej firmie. Wtedy ważne jest, by wyglądać skromnie, lecz elegancko, dlatego sięgamy po sukienkę klasyczną.

Najczęściej wybieranym fasonem sukienki biurowej, jest sukienka typu „ołówek”. Taka jednak nie prezentuje się dobrze na niezgrabnej sylwetce pulchnej pani. Obcisłe stroje podkreślają niedoskonałości figury. Kobiety z nadwagą do pracy powinny wybierać sukienki ze sztywniejszych materiałów, które są w stanie ukryć fałdki i np. szerokie biodra. Ponieważ ubiór ma być skromny, należy zrezygnować z głębokich dekoltów. Dobrze jest pod spód założyć bluzkę, z kołnierzykiem lub bez (unikamy stójek – skracają szyję) i najlepiej z rękawami 3/4. Jeśli jednak decydujemy się na samą sukienkę, ważne jest, by zasłaniała ramiona. Jest to w końcu praca wymagająca przyzwoitości a nasz ubiór jest wyrazem szacunku dla szefostwa i klientów. Do kompletu można założyć pasek ale tylko jeśli kobieta nie posiada figury w kształcie klepsydry. W przeciwnym razie optycznie powiększymy pupę. Jeśli chodzi o długość sukienki, najlepiej zdecydować się na sukienkę midi lub sięgającą za kolana, opadającą swobodnie od bioder w dół. Sukienki długie aż do ziemi nie prezentują się zbyt dobrze.

Kolory nie mogą być krzykliwe. Wybieramy barwy ciemniejsze, stonowane. Dla pań o większym rozmiarze bezpieczny wybór stanowi kolor czarny lub ciemnoszary. Najlepiej, by były one jednolite. Jeśli chcemy mieć na sukience jakiś wzór, powinien być on delikatny, mało kontrastowy i koniecznie ułożony pionowo lub na skos. Unikamy dużej ilości falban i koronek a szczególnie takich, które są przyszyte w poziomie.

Do sukienki klasycznej koniecznie zakładamy rajstopy, niezależnie od pory roku. Buty – najlepiej gładkie, bez żadnych pasków (skracają nogi). Dodatki dobieramy ostrożnie: delikatny naszyjnik i stylowa bransoletka wystarczą.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17239 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/sukienki-do-pracy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435