Wieczorowe kreacje balowe dla puszystych

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że tylko kobiety ze zgrabną figurą mogą sobie pozwolić na przebieranie w modnych kreacjach balowych. Na szczęście czasy pod tym względem zmieniają się na korzyść dla dziewczyn z pełniejszymi kształtami. Sklepy z odzieżą poszerzają swoje oferty, powstaje coraz więcej sklepów i sklepików mających bogatą ofertę dla puszystych pań. Problem z wyborem odpowiedniej sukni wieczorowej zaczyna zanikać. Poprzez dobór odpowiedniego fasonu, wzoru i koloru można poprawić swoją sylwetkę i wspaniale wyglądać na uroczystych przyjęciach. Jak to zrobić?

Zacznijmy od fasonu. Powinna to być sukienka gorsetowa, z dekoltem na tzw. „serek” lub w kształcie kopertowym. Dekoltu zakrywać nie należy. Po pierwsze dlatego, że często jest zaletą pulchnych pań anie czymś, co trzeba zakrywać. Po drugie skrócimy optycznie szyję a obfity biust wyda się jeszcze większy. W przypadku posiadania zgrabnych nóg, jak najbardziej należy je odsłonić, nie zaleca się jednak noszenia mini. Długość do kolan będzie  w sam raz. Puszyste panie powinny unikać obcisłych sukienek. Może być ona wąska na biodrach ale dalej niech swobodnie opada w dół. Niskie kobiety powinny założyć do kreacji wysokie obcasy, najlepiej bez paska wokół kostki, gdyż optycznie skraca nogi.

Zwracamy też uwagę na kolor i wzór. Bezpieczną opcją będzie oczywiście wyszczuplająca i zawsze modna czerń lub granat. Kolory jasne „rozlewają się”, poszerzają sylwetkę, podkreślają fałdki, dlatego w miarę możliwości należy ich unikać, ewentualnie łączyć z ciemniejszymi odcieniami, jako że kontrasty są w tych czasach modne. Należy jednak pamiętać, żeby ciemniejszej barwy było więcej. Jeśli decydujemy się na sukienkę we wzory, musimy pamiętać o tym, że powinny być one ułożone pionowo bądź skośnie. Mogą to być np. wąskie, pionowe paski. Unikamy dużej ilości falban, koronek, kwiatów i tym podobnych ozdób, które sprawiają, że puszysta pani wygląda na więcej kilogramów niż naprawdę.

Sukienka powinna być uszyta z matowej tkaniny. Może być to materiał zwiewny. Nie poleca się tkanin lejących, które opinają ciało i podkreślają figurę.